آلوده‌ترین عضو بدن کجاست؟

حتی اگر جزو کسانی هستید که به طور روزانه حمام می‌کنید این را بدانید در قسمتی از بدن شما هر روز ۶۷ گونه باکتری جمع می‌شوند این کدام قسمت از بدن است که از آن به عنوان آلوده‌ترین نقطه بدن یاد می‌شود.

حمام کردن بخش مهمی از بهداشت فردی است، ما در طول روز با لباس، مو و پوستمان مقدار زیادی از میکروارگانیسم‌ها (جانوران کوچک و میکروسکوپی) را به خانه‌مان منتقل می‌کنیم که می‌تواند برای سلامتی ما خطرناک باشند. حتی زمانی که تازه حمام کرده باشید و تازه موهای خود را شسته باشید هنوز قسمتی از بدنتان همچنان کثیف است به دلیل آنکه مقدار زیادی آلودگی در آن انباشته شده است آن قسمت ناف شماست.
ناف یکی از قسمت‌های بدن است که به راحتی نمی‌توان آن را تمیز کرد بنابراین اغلب انواع باکتری در آن تکثیر می‌شوند. شکل ظاهری ناف به گونه‌ای است که عرق، پرز لباس، سلول‌های مرده پوست، مواد شوینده و صابون را در خود جمع می‌کند. به همین دلیل بهترین مکان برای رشد میکرو ارگانیسم‌هاست. بنابراین اگر آن را به خوبی نشویید بوی بد به خود می‌گیرد و باعث می‌شود شما دچار عفونت شوید.
تحقیقات نشان داده صرف‌نظر از شست‌وشوی روزانه بدن در داخل ناف ۶۷ گونه مختلف از باکتری‌ها تجمع می‌کنند. اگر می‌خواهید بدنی کاملا تمیز داشته باشید می‌توانید با استفاده از گوش‌پاک‌کن ناف خود را تمیز کنید.


طرز صحیح شست‌وشوی ناف


قسمت داخلی ناف
۱- پیش از حمام کردن یک عدد گوش پاک‌کن را به الکل طبی آغشته کرده و با استفاده از آن ناف خود را به دقت تمیز کنید.
۲- در حین حمام کردن، با استفاده از یک گوش پاک‌کن دیگر که به شامپو بدن آغشته است ناف خود را بشویید.
۳- در آخر نافتان را با آب گرم شست‌وشو داده و سپس آن را با حوله خشک کنید.


قسمت خارجی ناف
شست‌وشوی قسمت خارجی راحت‌تر از قسمت داخلی است زیرا دسترسی به آن آسان است.
۱- روی یک پارچه پنبه‌ای مقداری شامپو بریزید.
۲- پارچه را روی سطح خارجی ناف بمالید و سپس با آب گرم شست‌وشو داده و با حوله خشک کنید.

منبع: اقتصاد آنلاین
آمار بازديدكنندگان:1360
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید